INFORMACE PRO ZÁJEMCE

Zajímá vás, jak to v našem Senior centru v Příbrami funguje? Co vše našim klientům pobyt u nás nabízí? Přečtěte si souhrn informací o Domečku Vážka a klidně nás rovnou kontaktujte. Rádi vám náš Domeček ukážeme. 


ODDĚLENÍ VÁŽKA DOMEČEK

Domeček  je  zrekonstruovaný rodinný dům se zahradou a s bezbariérovým přístupem pro celkový počet 12 klientů s celodenní péčí. Domeček je výjimečný domov pro seniory, zejména svým  rodinným pojetím, individuálním přístupem k jednotlivým klientům díky nadstandardnímu počtu zaměstnanců.

Disponuje  2-4 lůžkovými pokoji /určenými převážně pro spánek našich klientů/, příslušenstvím, prostornou kuchyní s jídelnou, společenskou místností pro aktivizační programy, či sledování TV a individuální programy, zastřešenou terasou a zahradním posezením. V domově i na zahradě mají soběstační klienti volný pohyb. Pokoje jsou vybaveny standardně, část lůžek je polohovatelných, jsou k dispozici i antidekubitní kompresorové matrace pro prevenci dekubitů, zvedák a plošina k přesunu imobilních uživatelů a vozíky k přemístění do jiné části oddělení, například do společenské místnosti k nabízeným aktivitám, jídelny, nebo do zahrady.

Péče je poskytována 365 dní v roce ve směnném provozu kvalifikovanými pracovníky v sociálních službách a zdravotními sestrami v souladu se zákonem 108/2006Sb. v plném rozsahu tj. včetně ubytování a stravování, pomoc při osobní hygieně, péči o vlasy a nehty, při používání WC, prostorové orientaci, sebeobslužných úkonech při oblékání a svlékání, přesunech z lůžka a na lůžko, při podávání pití a jídla, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím, udržováním kontaktu s rodinou a blízkými.

Při volnočasové a socioterapeutické činnosti jsou využívány prvky reminiscence, validační techniky, arteterapie, petterapie, canisterapie, ergoterapie, kognititvní trénink. Důraz je kladen na posilující emoční prožitky a udržení mobility.

Ke každému uživateli dochází jeho praktický lékař dle potřeby, smluvní psychiatr dochází 1x měsíčně a dle potřeby.

 

Kontakt na oddělení: mob. 736 611 685, email: petra.cermakova@ahc.cz, skype: sanco.domecek


POHLED DO HISTORIE

EXTERIERY – BUDOVA A OKOLÍ

INTERIERY